Novice, članki in odmevi ...
Izjemnega 18-letnega pianista Vida Ibica smo v naši rubriki že srečali: kot 14-letnega iskrivega in radovednega mladega znanstvenika ter radoživega in predanega glasbenika, ki mu je bilo vsako tekmovanje, pa naj si bo glasbeno, matematično ali celo iz robotike, največji izziv.
Preberi več ...
Izobraževalne ustanove v zadnjih tednih izvajajo pouk na daljavo. Med temi je tudi Glasbena šola Koper s podružnicama v Izoli in Piranu.
Preberi več ...
29.03.2020
|
Videno: 361638
Video: Aladin s prijatelji
/ Učitelji glasbene šol Koper / Preberi več ...
/ Učitelji glasbene šol Koper / Preberi več ...
Glasbeno šolo Koper danes sestavljajo tri slovenske obmorske glasbene šole: izolska, koprska in piranska. Koprsko so ustanovili na pobudo primorskega pianista, zborovodje in pedagoga Srečka Kumarja.
Preberi več ...
V nedeljo, 26. 1. 2020, je mlada violinistka Maša Stopar, nekdanja učenka Glasbene šole Izola in zdaj dijakinja Umetniške gimnazije Koper, izvedla samostojni recital v Teatru Salieri v Legnagu pri Veroni, kot zmagovalka in dobitnica posebne nagrade »Magnani« lasnkega tekmovanja Concorso Salieri.
Preberi več ...
Evropsko društvo učiteljev klavirja EPTA vsako leto prireja kongres, na katerega se vsi člani lahko prijavijo, komisija pa odloča, kdo bo lahko s predavanjem ali koncertom obogatil srečanje.
Preberi več ...
Prvič v zgodovini Glasbene šole Koper je izšla zbirka skladb za harmoniko. Posebnost trijezične knjižne izdaje Ptice, ki jo je pri založbi Avrora izdala profesorica harmonike Mirjana Gvozdenac, so tudi spremne fotografije Vinke Kastelic.
Preberi več ...
Jana Stanišić, 15-letna dijakinja umetniške gimnazije v Kopru, je marca letos, še kot osnovnošolka, očarala žirijo državnega tekmovanja Temsig, ki ji je prisodila 2. nagrado in izjemnih 99 točk, pa še posebno nagrado za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe. A do takrat je prehodila kar dolgo pot.
Preberi več ...
Glasbena šola Koper je pomemben soorganizator mednarodnega bienala sodobne glasbe, ki ga prireja Društvo prijateljev glasbe. V letošnjem letu je potekal projekt, ki se vsebinsko navezuje na festival in nosi naslov V pričakovanju bienala sodobne glasbe.
Preberi več ...
Violončelistka Kristina Tominec iz Zaloga pri Črnem Vrhu je dijakinja drugega letnika Gimnazije Koper, kjer se je odločila za vzporedno glasbeno izobraževanje, saj jo poleg glasbe zanima še marsikaj.
Preberi več ...
Od nekdaj je bila glasba pomemben del človekovega vsakdana, v današnji dobi ogromne glasbene ponudbe pa se je povečala njena dostopnost in možnost izbire.
Preberi več ...
Sezona Intervjujev na odru Gledališča Koper se je začela z mojstrom univerzalnega jezika: glasbe. In človekom, ki svojim delom, biografijo in osebnostjo objema Primorsko. Rojen v Bovcu, “hribovsko” praktičen in delaven, mediteransko očarljiv in zgovoren Ambrož Čopi je eden najbolj prepoznavnih obrazov in ustvarjalnih glasov primorske in slovenske glasbene resničnosti.
Preberi več ...
Glasbena matica uradno odprla šolsko leto v znamenju 110-letnice ustanove
Preberi več ...
Roman Drucker je že sedmo leto predan klavirju. Nadarjeni 12-letnik iz Ankarana izhaja iz umetniške družine in je v teh nekaj letih nanizal številne nastope in nagrade na prestižnih tekmovanjih. Letošnjo jesen je začel akademsko izobraževanje na priznanem Konservatoriju Cesare Pollini v Padovi. Povprašali smo ga o občutkih ob začetku šolskega leta in željah za prihodnost.
Preberi več ...
Dekliški zbor Glasbene šole Koper je pred dnevi nastopil na 15. Mednarodnem zborovskem tekmovanju Flandrije. V belgijskem Genku je predstavil nekaj biserov slovenske zborovske ustvarjalnosti, osvojil ugledno strokovno žirijo in se po dveh tekmovalnih nastopih med zbori z različnih koncev Evrope zavihtel najviše.
Preberi več ...
Koprčanka Nastasja Češnjevar Ušumović je vsestransko nadarjeno in izjemno ustvarjalno dekle, ki se pri svojih 15 letih lahko pohvali z 21 prvimi nagradami z mednarodnih, državnih in regijskih tekmovanj mladih pianistov.
Preberi več ...
Poletne počitnice so priložnost za mlade, še zlasti na umetniškem in športnem področju, za strokovno izpopolnjevanje v novem okolju, sodelovanje z novimi mentorji pod drugačnimi "prijemi". Ustaljena oblika tega načina dela na glasbenem področju so poletni kampi in poletne šole.
Preberi več ...
Akademija Izola, v soorganizaciji izolske Italijanske samoupravne skupnosti ter Glasbene šole Koper, je osmič zapored organizirala Poletno glasbeno akademijo v Izoli. Potekala je od 7. 7. do 14. 7. 2019 pod umetniškim vodstvom profesorjev Selme Chicco Hajdin - klavir ter Antonija Hajdina – violončelo. Kot predavateljica na harmoniki se jima je letos pridružila mag. Erika Udovič Kovačič. Vsi trije predavatelji so sicer zelo uspešni glasbeni pedagogi na Glasbeni šoli Koper ter Gimnaziji Koper.
Preberi več ...
V mesecu juliju je od 7. 7. do 14. 7. 2019 potekala 8. poletna glasbena akademija v Izoli pod vodstvom profesorjev Selme Chicco Hajdin - klavir ter Antonija Hajdina - violončelo. Letos se je pridružila tudi harmonika pod mentorstvom Mag. Erike Udovič Kovačič.
Preberi več ...
Danes ob 17. uri se bo z nastopom v koprski dvorani sv. Frančiška iztekla mednarodna poletna šola Godalko, namenjena mladim glasbenikom, v prvi vrsti violinistom, ki bi radi nadgradili znanje komorne in orkestrske igre pod vodstvom izkušenih profesorjev, v prijetnem okolju, med vrstniki iz več držav, pojasnjujejo v Glasbeni šoli Koper.
Preberi več ...
Te dni je Debeli rtič spet uglašen - na tretjem orkestrskem kampu Mali filharmonik se od minule do prihajajoče sobote mojstri več kot 70 mladih glasbenikov iz vse Slovenije.
Preberi več ...
Vse se je začelo 21. decembra 1948, ko se je v Portorožu oblikovala glasbena šola, ki se je že leta 1950 preselila v Koper, kjer se še danes kalijo odlični … kaj odlični, vrhunski glasbeniki. Leta 1955 je šola dobila še današnje prostore v zgodovinski lepotici, palači Gravisi-Barbabianca, v istem letu sta se ji priključili še glasbena šola Izola in Piran, zadnjih dvajset let pa v okviru šole deluje tudi baletni oddelek.
Preberi več ...
Tako pravi Nika Gačnik, izolska osnovnošolka, ki bo letos poleti preživela tri tedne na Nizozemskem, kjer bo igrala z nizozemskim mladinskim kraljevim orkestrom.
Preberi več ...
Baletni oddelek Glasbene šole Koper je v začetku junija ob zaključku šolskega leta letošnjo plesno pravljico Čarobni gozd predstavil svojemu zvestemu občinstvu v Avditoriju Portorož.
Preberi več ...
Po besedah učiteljice violine na Glasbeni šoli Koper – podružnica Izola in Umetniške gimnazije Koper, Sonje Horvat, se je v Sloveniji nivo znanja violinistov v zadnjih desetletjih močno dvignil, “to velja tudi za obalo, kjer si vsi prizadevamo, da mladim glasbenikom ponudimo kakovostno izobraževanje”.
Preberi več ...
V petek, 7. junija, je ob zaključku glasbenega izobraževanja v Glasbeni šoli Izola, ki domuje v Besenghijevi palači, nastopila mlada, perspektivna učenka, Staša Galvani, mentorice Brede Pečnik Božič.
Preberi več ...
Luka Vovk, 16-letni klarinetist iz Logatca, dijak splošne in hkrati umetniške gimnazije v Kopru, je za svoja leta izjemno zrel mladenič, ki ve, kaj hoče, in dobro pozna svoje cilje. Vsi so usmerjeni v glasbo, ki jo želi deliti z drugimi. Zato vanjo vlaga večino svoje energije in z njo žanje tudi uspehe.
Preberi več ...
Jutri ob 19. uri bodo na oder Gledališča Koper premierno stopili Doroteja, Strašilo, Pločevinko in Lev, robot Toto in mladi istrski glasbeniki, ki bodo v živo spremljali Dorotejino dogodivščino. Čarovnik iz Oza v izvedbi Gledališke šole Talia je zgodba, ki spodbuja spraševanja o medsebojnih različnostih in o soočanju s tistim, česar nam najbolj manjka. Poguma, srčnosti in pameti.
Preberi več ...
Učenci Glasbene šole Koper in njihovi učitelji so se nedavno odzvali na povabilo in z ravnateljem Iztokom Babnikom na čelu obiskali Poljsko ter se med petdnevnim gostovanjem predstavili na dveh skupnih koncertih.
Preberi več ...
Konec tedna bo v Kopru v znamenju festivala Kitarika, ki ga istoimensko društvo prireja v sodelovanju z Glasbeno šolo Koper. Festival poleg predavanj in mojstrskih delavnic za kitariste prinaša vrsto koncertov. Letošnja zvezda bo poljski mojster Lukasz Kuropaczewski.
Preberi več ...
Tik pred zaključnimi šolskimi koncerti se iztekajo še zadnji glasbeni dogodki, ki obeležujejo 70. obletnico Glasbene šole Koper. Tokrat so se predstavili oddelki godalcev, kitaristov in pihalcev. Zaključek slavnostnih prireditev pa je bil namenjen koncertu učiteljev obalnih glasbenih šol, ki ga je pospremila otvoritev stalne fotografske razstave fotografa Borisa Zabukovca.
Preberi več ...
Od 4. do 18. marca so na Gorenjskem tekmovali mladi glasbeniki Slovenije v klavirju, flavti, oboi, klarinetu, saksofonu, fagotu, petju, diatonični harmoniki, komornih skupinah s trobili in jazzovskih zasedbah. 22. marca so na sklepnem koncertu v dvorani Konservatorija za glasbo in balet v Ljubljani nastopili izbrani prvonagrajenci.
Preberi več ...
3. - 7. december 2018 - Mednarodni bienale sodobne glasbe Koper je bil prvič organiziran pred 10. leti in letošnji šesti bienale je bil posvečen čutilom, ki jim je bil namenjen po en koncert. Čutila so naše vodilo skozi življenje in preko njih dojemamo tudi glasbo ali kot smo lahko prebrali v brošuri bienala, »ničesar ni v umu, kar ni bilo prej v čutih« (Sv. Tomaž Akvinski).
Preberi več ...
Prvi mednarodni mladinski zborovski festival Aegis Carminis, ki je Koper bogatil od četrtka do nedelje, je v dvorano Sv. Frančiška privabil številne obiskovalce.
Preberi več ...
Enajstletni Maj Pajić, učenec Osnovne šole Sečovlje in piranske podružnice Glasbene šole Koper, ima za sabo že osem pomembnih tekmovanj. Na vseh je prejel zlata priznanja, kar petkrat pa je zasedel absolutno prvo mesto ali prejel absolutno prvo nagrado. Ob koncu lanskega šolskega leta je bil nagrajen še z zlatim violinskim ključem.
Preberi več ...
O obletnicah številnih vzgojno - izobraževalnih zavodov po Sloveniji v zadnjem času pogosto beremo ali slišimo v medijih. Tudi na obali imamo kar nekaj izobraževalnih in medijskih javnih zavodov, ki praznujejo okrogle obletnice svojega delovanja. Med njimi tudi Glasbena šola Koper od septembra dalje slavi svoj 70. rojstni dan, ki ga obeležuje z različnimi koncerti in glasbenimi dogodki. V januarju je v okviru obletnice priredila kar dva večja orkestrska dogodka.
Preberi več ...
Koprski kvintet klarinetov na Openskih glasbenih srečanjih
Preberi več ...
17-letni pianist Andrey Ilienko je dijak tretjega letnika umetniške gimnazije v Kopru. Rojen je bil v Moskvi, njegova družina pa prihaja iz Ukrajine.V Slovenijo so se preselili leta 2005 in takoj naslednje leto se je Andrey začel glasbeno šolati na izolski podružnici Glasbene šole Koper.
Preberi več ...
V prazničnem decembrskem vzdušju med številnimi prireditvami v obalnih krajih velja posebej omeniti tri glasbene dogodke v Sečovljah. Verjetno smo prvič v zgodovini tega kraja lahko prisostvovali koncertu, nastopu jazz ansambla, ter predstavitvi glasbenih instrumentov.
Preberi več ...
Simfonični orkester Glasbene šole Koper Vladimir Lovec, ki ga danes vodi Žiga Cerar, ima svoje zametke v prvem šolskem orkestru iz leta 1955, ko ga je ustanovil skladatelj, po katerem orkester nosi ime.
Preberi več ...
Glasbena šola Koper v tekočem šolskem letu slavi 70 let delovanja, kar je oktobra obeležila na slavnostni prireditvi v portoroškem Avditoriju, v nadaljevanju leta pa bo slavila na koncertih aktivov posameznih glasbil. Glede na to, da so pred 70. leti v Portorožu začeli s poukom klavirja in so se ostali instrumenti pridružili nekoliko kasneje, so prvi koncert priredili ravno pianisti.
Preberi več ...
Vsaki dve leti se v organizaciji Glasbene šole Koper in Modriart v Kopru odvija vse bolj odmeven mednarodni dogodek, ki je namenjen mladim flavtistom, njihovim učiteljem, staršem in ljubiteljem flavte na sploh.
Preberi več ...
6. Mednarodni bienale sodobne glasbe, ki se je v Kopru sklenil v petek, je v petih dneh na sedmih koncertih ponudil izvedbe skoraj 50 sodobnih skladb; 12 jih je bilo prvič izvedenih v Sloveniji, pet pa jih je doživelo krst.
Preberi več ...
Meči, sablje, noži in sabljanje so njegova strast. A tudi klasična glasba. Slišati je, kot da bi šlo za skrivnosten lik iz kakšnega akcijskega filma. V resnici pa je 37-letni Antonije Hajdin povsem običajen mož, predan družini, glasbi in športu. »Že od malih nog sem oboževal rezila, pa tudi violončelo. Konec koncev je oboje povezano – godalni lok je zgrajen kot rezilo, drža loka je izšla iz drže meča,« pojasni Hajdin.
Preberi več ...
Na tretjem abonmajskem koncertu Kulturnega doma Nova Gorica se je s Komornim godalnim orkestrom Slovenske filharmonije, ki v tej sezoni praznuje 25-letnico delovanja, predstavila Nika Toškan, obetavna mlada violinistka iz Kubeda.
Preberi več ...
Danes z 200. člankom in radijsko oddajo praznujejo Primorski glasbeni talenti, rubrika, pri kateri sodelujeta medijski hiši Radio Koper in Primorske novice. Že šest let ob četrtkih z veseljem spoznavamo nadarjene iz 13 glasbenih šol.
Preberi več ...
Nika Gačnik, prikupna devetošolka in zelo uspešna violinistka, v domači Izoli obiskuje podružnico Glasbene šole Koper. Pouk violine je začela zgodaj in že pri sedmih letih prvič zmagala na regijskem tekmovanju, kjer je bila nagrajena tudi kot najmlajša, a hkrati najboljša tekmovalka svoje kategorije.
Preberi več ...
Z odprtjem razstave Zven kamna in koncertom zasedbe Stop na izvirnih kamnitih glasbilih, ki mu bo sledil nastop Dekliškega pevskega zbora Glasbene šole Koper, se drevi ob 19.30 v Pokrajinskem muzeju začne 6. mednarodni bienale sodobne glasbe. Do petka bo na treh koncih nizal dogodke v znamenju čutov.
Preberi več ...
Praznik glasbe v Piranu
V oktobru, ko slavimo svetovni dan glasbe, ter v Evropskem letu kulturne dediščine, se je 10. oktobra v Piranu zgodil pravi "ognjemet" klasične glasbe, ki so ga ustvarili glasbeniki vseh generacij - od malih in malo večjih pianistov pa do že izkušenih umetnikov koncertantov in profesorjev glasbe. Preberi več ...
V oktobru, ko slavimo svetovni dan glasbe, ter v Evropskem letu kulturne dediščine, se je 10. oktobra v Piranu zgodil pravi "ognjemet" klasične glasbe, ki so ga ustvarili glasbeniki vseh generacij - od malih in malo večjih pianistov pa do že izkušenih umetnikov koncertantov in profesorjev glasbe. Preberi več ...
Za nami je velik projekt, ki je zahteval večmesečno pripravo in se je, sodeč po številnih odzivih, zaključil nadpovprečno in nad vsemi pričakovanji. Slednje so potrdili tudi mnogi navdušeni učitelji in gostje iz vse Slovenije. Celoten projekt je sledil eni ideji in ravno tako tudi nastopajoči - na prvem mestu je bila GLASBA in vse se je dogajalo zaradi GLASBE.
Preberi več ...
Preberi več ...