Novice, članki in odmevi ...
Ob slovesu prof. Alberta Kolbla (1944-2021) so v kolektivu Glasbene šole Koper, kjer je delal od leta 1999 do upokojitve, zapisali, da so izjemnemu glasbeniku in pedagogu hvaležni za “zagnanost pri delu, zavzetost in visoko strokovnost, vseprisotnost, duhovitost ter iskrenost”. Leta 2007 je Albert Kolbl prejel Gerbičevo nagrado za življenjsko delo.
Preberi več ...
Izredno uspešna 25-letna klarinetistka Julija Vrabec je nižjo glasbeno šolo ter umetniško gimnazijo dokončala v Kopru, potem pa se je vpisala na Akademijo za glasbo v Ljubljani, kjer je opravila tudi magistrski študij. Istočasno je magistrirala še v švicarskem Luganu, zdaj pa nadaljuje študij na Visoki šoli za glasbo v Baslu.
Preberi več ...
Mladi primorski klarinetisti in njihovi mentorji, združeni v orkestru klarinetov Zveze primorskih glasbenih šol, so izdali lično zgoščenko, ki predstavlja uspešno delovanje tega sestava v letih od 2014 do 2017. Pisan izbor skladb razkriva nove zvočne barve in registre klarinetov.
Preberi več ...
Mladi glasbeniki so v času pandemije ostali brez javnih nastopov in s tem oropani možnosti napredovanja, umetniške in osebnostne rasti. Pouk se je preselili na splet, prizadevni pedagogi pa so si omislili še spletne koncerte in tekmovanja.
Preberi več ...
12-letna trobentačica Špela Babnik iz Boninov že šesto leto obiskuje koprsko glasbeno šolo, zelo rada igra tenis in veliko bere. Čeprav se že vztrajno uveljavlja kot solistka, z veseljem muzicira tudi v piranskem pihalnem orkestru in big bandu Band-it!. Z državnih in mednarodnih tekmovanj je prinesla vrsto nagrad, nazadnje zlato plaketo s Temsiga.
Preberi več ...
V času, ko umetniki težko pokažejo svoje dosežke in jih še težje merijo z drugimi ali delijo z občinstvom, je zelo dobrodošel projekt, ki ga že osem let poznamo pod imenom Mladi upi. Mednje sta se letos uvrstila tudi 18-letna primorska glasbenika: violinistka Maša Stopar, dijakinja Umetniške gimnazije v Kopru, in flavtist An Černe iz Divače, ki obiskuje ljubljanski Konservatorij za glasbo in balet.
Preberi več ...
20-letna saksofonistka Sandra Rijavec, dobitnica številnih visokih nagrad na tekmovanjih, nadaljuje šolanje na Hochschule für Musik und Tanz v Kölnu. Prepričana je, da ji to nemško mesto nudi izjemno okolje za razvijanje talenta, in želi si, da bi tako tudi ostalo.
Preberi več ...
Miljčanka Federica Lo Pinto, 23-letna študentka ljubljanske Akademije za glasbo, na kateri bo letos sklenila magistrski študij iz kompozicije, je nekdanja dijakinja Umetniške gimnazije v Kopru, kjer je maturirala iz harmonike. Danes je solistka številnih vokalnih zasedb, s svojimi skladbami pa že osvaja občinstvo pomembnih festivalov in tekmovalne žirije tudi izven meja Slovenije.
Preberi več ...
Pouk na daljavo in spletni nastopi poskušajo v obdobju pandemije začasno graditi most med učitelji, učenci, starši in širšo javnostjo, a nikakor ne morejo nadomestiti pristnih medčloveških odnosov in topline aplavzov na koncertih v živo. Kakovost zvoka je večinoma neustrezna, kar zmanjšuje raven kulture poslušanja.
Preberi več ...
Obilo pozitivne energije, ustvarjalnost, sproščenost in obenem visoka profesionalnost so že leta emblem Bienala Koper in njegovih vodij, ki znata posredovati tudi nalezljivo navdušenje za sodobno glasbo, tako da nas ta ne glede na zahtevnost ne more pustiti pred zaprtimi vrati, saj o njej spregovorijo skladatelji sami, doživimo pa jo tudi v izjemnih izvedbah. Zato se k Bienalu Koper vračamo z željo po novih doživetjih, ki so vedno polna optimizma in predanosti svojemu poslanstvu.
Preberi več ...
Vsestransko nadarjena 13-letna Tadeja Udovič Kovačič obiskuje osmi razred Osnovne šole Oskarja Kovačiča na Škofijah in Glasbene šole Koper. Veliko se ukvarja tudi s športom in prepeva, svoje čarobne prste pa zna uporabiti še za najrazličnejše druge spretnosti. S harmoniko so ji priigrali številne nagrade in priznanja z regijskih, državnih in mednarodnih tekmovanj mladih glasbenikov.
Preberi več ...
Uspešna prizadevanja Tatjane Jercog in sodelujočih, zlasti Micheleja Marellija, so Koper pretvorila v mednarodno uveljavljeno prizorišče sodobne glasbe.
Preberi več ...
V najlepših septembrskih dopoldnevih učitelji glasbene šole Piran obiščemo osnovne šole zato, da bi otrokom predstavili instrumente, ki čakajo, da nanje zaigrajo male roke.
Preberi več ...
Mladi pianisti Glasbene šole Koper so za lanske 19. Klavirske dneve v Ljubljani oblikovali izviren projekt Chopin Incognito. Predstavili so zanimiv nabor manj znanih skladb, za katere je Frédéric Chopin (1810-1849) želel, da jih po njegovi smrti zažgejo.
Preberi več ...
19-letna flavtistka Alja Boštjančič, še nedavno maturantka umetniške gimnazije v Kopru, zdaj pa že študentka prvega letnika Akademije za glasbo v Ljubljani, je šolanje začela v Ilirski Bistrici. Okronala ga je s številnimi uspehi in pomembnimi sodelovanji, odločilnimi za njen nadaljnji študij.
Preberi več ...
V cerkvi sv. Ane v Framu nastopil Dekliški pevski zbor Glasbene šole Koper na abonmajskem koncertu Gradu Rače
Preberi več ...
Kaj pravzaprav je ustvarjalnost, ta čudovita lastnost oziroma sposobnost človeka? O njej govori množica definicij, njihovo presečišče pa najdemo v poudarjanju novosti, izvirnosti in koristnosti, torej uporabne vrednosti.
Preberi več ...
Delo na daljavo je uspelo, ni pa za glasbene šole, ki leto zaključujejo brez izpitov in javnih nastopov, dolgoročna rešitev.
Preberi več ...
17-letna saksofonistka Olja Faletič je kot učenka Glasbene šole Tolmin na različnih tekmovanjih osvojila visoke nagrade. Danes dijakinja Umetniške gimnazije Koper si želi postati učiteljica, ki bo znanje predajala s sproščenostjo in dobro voljo.
Preberi več ...
Med najuspešnejšimi učenci profesorice klavirja Danijele Masliuk na Glasbeni šoli Koper sta 11-letna Izolanka ukrajinskega rodu, Elizaveta Ilienko, ki jo starši in prijatelji kličejo kar Liza, ter 14-letni Vid Božič, osmošolec iz Prad, ki ga, tako kot klavir, zanimajo tudi motorji.
Preberi več ...
Izjemnega 18-letnega pianista Vida Ibica smo v naši rubriki že srečali: kot 14-letnega iskrivega in radovednega mladega znanstvenika ter radoživega in predanega glasbenika, ki mu je bilo vsako tekmovanje, pa naj si bo glasbeno, matematično ali celo iz robotike, največji izziv.
Preberi več ...
Izobraževalne ustanove v zadnjih tednih izvajajo pouk na daljavo. Med temi je tudi Glasbena šola Koper s podružnicama v Izoli in Piranu.
Preberi več ...
29.03.2020
|
Videno: 362001
Video: Aladin s prijatelji
/ Učitelji glasbene šol Koper / Preberi več ...
/ Učitelji glasbene šol Koper / Preberi več ...
Glasbeno šolo Koper danes sestavljajo tri slovenske obmorske glasbene šole: izolska, koprska in piranska. Koprsko so ustanovili na pobudo primorskega pianista, zborovodje in pedagoga Srečka Kumarja.
Preberi več ...
V nedeljo, 26. 1. 2020, je mlada violinistka Maša Stopar, nekdanja učenka Glasbene šole Izola in zdaj dijakinja Umetniške gimnazije Koper, izvedla samostojni recital v Teatru Salieri v Legnagu pri Veroni, kot zmagovalka in dobitnica posebne nagrade »Magnani« lasnkega tekmovanja Concorso Salieri.
Preberi več ...
Evropsko društvo učiteljev klavirja EPTA vsako leto prireja kongres, na katerega se vsi člani lahko prijavijo, komisija pa odloča, kdo bo lahko s predavanjem ali koncertom obogatil srečanje.
Preberi več ...
Prvič v zgodovini Glasbene šole Koper je izšla zbirka skladb za harmoniko. Posebnost trijezične knjižne izdaje Ptice, ki jo je pri založbi Avrora izdala profesorica harmonike Mirjana Gvozdenac, so tudi spremne fotografije Vinke Kastelic.
Preberi več ...
Jana Stanišić, 15-letna dijakinja umetniške gimnazije v Kopru, je marca letos, še kot osnovnošolka, očarala žirijo državnega tekmovanja Temsig, ki ji je prisodila 2. nagrado in izjemnih 99 točk, pa še posebno nagrado za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe. A do takrat je prehodila kar dolgo pot.
Preberi več ...
Glasbena šola Koper je pomemben soorganizator mednarodnega bienala sodobne glasbe, ki ga prireja Društvo prijateljev glasbe. V letošnjem letu je potekal projekt, ki se vsebinsko navezuje na festival in nosi naslov V pričakovanju bienala sodobne glasbe.
Preberi več ...
Violončelistka Kristina Tominec iz Zaloga pri Črnem Vrhu je dijakinja drugega letnika Gimnazije Koper, kjer se je odločila za vzporedno glasbeno izobraževanje, saj jo poleg glasbe zanima še marsikaj.
Preberi več ...
Od nekdaj je bila glasba pomemben del človekovega vsakdana, v današnji dobi ogromne glasbene ponudbe pa se je povečala njena dostopnost in možnost izbire.
Preberi več ...
Sezona Intervjujev na odru Gledališča Koper se je začela z mojstrom univerzalnega jezika: glasbe. In človekom, ki svojim delom, biografijo in osebnostjo objema Primorsko. Rojen v Bovcu, “hribovsko” praktičen in delaven, mediteransko očarljiv in zgovoren Ambrož Čopi je eden najbolj prepoznavnih obrazov in ustvarjalnih glasov primorske in slovenske glasbene resničnosti.
Preberi več ...
Glasbena matica uradno odprla šolsko leto v znamenju 110-letnice ustanove
Preberi več ...
Roman Drucker je že sedmo leto predan klavirju. Nadarjeni 12-letnik iz Ankarana izhaja iz umetniške družine in je v teh nekaj letih nanizal številne nastope in nagrade na prestižnih tekmovanjih. Letošnjo jesen je začel akademsko izobraževanje na priznanem Konservatoriju Cesare Pollini v Padovi. Povprašali smo ga o občutkih ob začetku šolskega leta in željah za prihodnost.
Preberi več ...
Dekliški zbor Glasbene šole Koper je pred dnevi nastopil na 15. Mednarodnem zborovskem tekmovanju Flandrije. V belgijskem Genku je predstavil nekaj biserov slovenske zborovske ustvarjalnosti, osvojil ugledno strokovno žirijo in se po dveh tekmovalnih nastopih med zbori z različnih koncev Evrope zavihtel najviše.
Preberi več ...
Koprčanka Nastasja Češnjevar Ušumović je vsestransko nadarjeno in izjemno ustvarjalno dekle, ki se pri svojih 15 letih lahko pohvali z 21 prvimi nagradami z mednarodnih, državnih in regijskih tekmovanj mladih pianistov.
Preberi več ...
Poletne počitnice so priložnost za mlade, še zlasti na umetniškem in športnem področju, za strokovno izpopolnjevanje v novem okolju, sodelovanje z novimi mentorji pod drugačnimi "prijemi". Ustaljena oblika tega načina dela na glasbenem področju so poletni kampi in poletne šole.
Preberi več ...
Akademija Izola, v soorganizaciji izolske Italijanske samoupravne skupnosti ter Glasbene šole Koper, je osmič zapored organizirala Poletno glasbeno akademijo v Izoli. Potekala je od 7. 7. do 14. 7. 2019 pod umetniškim vodstvom profesorjev Selme Chicco Hajdin - klavir ter Antonija Hajdina – violončelo. Kot predavateljica na harmoniki se jima je letos pridružila mag. Erika Udovič Kovačič. Vsi trije predavatelji so sicer zelo uspešni glasbeni pedagogi na Glasbeni šoli Koper ter Gimnaziji Koper.
Preberi več ...
V mesecu juliju je od 7. 7. do 14. 7. 2019 potekala 8. poletna glasbena akademija v Izoli pod vodstvom profesorjev Selme Chicco Hajdin - klavir ter Antonija Hajdina - violončelo. Letos se je pridružila tudi harmonika pod mentorstvom Mag. Erike Udovič Kovačič.
Preberi več ...
Danes ob 17. uri se bo z nastopom v koprski dvorani sv. Frančiška iztekla mednarodna poletna šola Godalko, namenjena mladim glasbenikom, v prvi vrsti violinistom, ki bi radi nadgradili znanje komorne in orkestrske igre pod vodstvom izkušenih profesorjev, v prijetnem okolju, med vrstniki iz več držav, pojasnjujejo v Glasbeni šoli Koper.
Preberi več ...
Te dni je Debeli rtič spet uglašen - na tretjem orkestrskem kampu Mali filharmonik se od minule do prihajajoče sobote mojstri več kot 70 mladih glasbenikov iz vse Slovenije.
Preberi več ...
Vse se je začelo 21. decembra 1948, ko se je v Portorožu oblikovala glasbena šola, ki se je že leta 1950 preselila v Koper, kjer se še danes kalijo odlični … kaj odlični, vrhunski glasbeniki. Leta 1955 je šola dobila še današnje prostore v zgodovinski lepotici, palači Gravisi-Barbabianca, v istem letu sta se ji priključili še glasbena šola Izola in Piran, zadnjih dvajset let pa v okviru šole deluje tudi baletni oddelek.
Preberi več ...
Tako pravi Nika Gačnik, izolska osnovnošolka, ki bo letos poleti preživela tri tedne na Nizozemskem, kjer bo igrala z nizozemskim mladinskim kraljevim orkestrom.
Preberi več ...
Baletni oddelek Glasbene šole Koper je v začetku junija ob zaključku šolskega leta letošnjo plesno pravljico Čarobni gozd predstavil svojemu zvestemu občinstvu v Avditoriju Portorož.
Preberi več ...
Po besedah učiteljice violine na Glasbeni šoli Koper – podružnica Izola in Umetniške gimnazije Koper, Sonje Horvat, se je v Sloveniji nivo znanja violinistov v zadnjih desetletjih močno dvignil, “to velja tudi za obalo, kjer si vsi prizadevamo, da mladim glasbenikom ponudimo kakovostno izobraževanje”.
Preberi več ...
V petek, 7. junija, je ob zaključku glasbenega izobraževanja v Glasbeni šoli Izola, ki domuje v Besenghijevi palači, nastopila mlada, perspektivna učenka, Staša Galvani, mentorice Brede Pečnik Božič.
Preberi več ...
Luka Vovk, 16-letni klarinetist iz Logatca, dijak splošne in hkrati umetniške gimnazije v Kopru, je za svoja leta izjemno zrel mladenič, ki ve, kaj hoče, in dobro pozna svoje cilje. Vsi so usmerjeni v glasbo, ki jo želi deliti z drugimi. Zato vanjo vlaga večino svoje energije in z njo žanje tudi uspehe.
Preberi več ...
Jutri ob 19. uri bodo na oder Gledališča Koper premierno stopili Doroteja, Strašilo, Pločevinko in Lev, robot Toto in mladi istrski glasbeniki, ki bodo v živo spremljali Dorotejino dogodivščino. Čarovnik iz Oza v izvedbi Gledališke šole Talia je zgodba, ki spodbuja spraševanja o medsebojnih različnostih in o soočanju s tistim, česar nam najbolj manjka. Poguma, srčnosti in pameti.
Preberi več ...
Učenci Glasbene šole Koper in njihovi učitelji so se nedavno odzvali na povabilo in z ravnateljem Iztokom Babnikom na čelu obiskali Poljsko ter se med petdnevnim gostovanjem predstavili na dveh skupnih koncertih.
Preberi več ...
Konec tedna bo v Kopru v znamenju festivala Kitarika, ki ga istoimensko društvo prireja v sodelovanju z Glasbeno šolo Koper. Festival poleg predavanj in mojstrskih delavnic za kitariste prinaša vrsto koncertov. Letošnja zvezda bo poljski mojster Lukasz Kuropaczewski.
Preberi več ...